Tabor

Myślimy przyszłościowo

Obecnie LNG jest jedyną istniejącą czystą technologią, pozwalającą na całopojazdowy transport na duże odległości. Chcąc sprostać wymaganiom społeczeństwa i obecnej polityki energetycznej Unii Europejskiej, stanowi ona doskonałą możliwość ograniczenia emisji gazów cieplarnianych i pomaga zapobiegać globalnemu ociepleniu. W związku z tym, podejmując z nami współpracę, mają Państwo okazję mieć realny wpływ na środowisko naturalne.

Zalety pojazdów zasilanych LNG

LNG: Paliwo przyszłości

LNG (Liquefied Natural Gas) jest gazem ziemnym, który został schłodzony do temperatury około -160°C i skroplony w celu zmniejszenia jego objętości o 600 razy, co zwiększa gęstość energii. Gaz jest bezwonny, bezbarwny, nietoksyczny i niekorozyjny.

Początkowo gaz ziemny (jako CNG) był wykorzystywany w transporcie miejskim, śmieciarkach i innych pojazdach, które wielokrotnie pokonywały krótkie dystanse. Jednak wraz z rozwojem technologii i sieci stacji LNG, wykorzystanie tego ekologicznego paliwa stało się bardziej użyteczne w transporcie międzynarodowym.

Wzrost świadomości ekologicznej w przemyśle transportowym sprawił, że pojazdy LNG stały się coraz bardziej popularne. Naszym celem jest posiadanie ponad 60% floty napędzanej LNG w ciągu 2 lat.
Scania LNG3

Ekologiczni w każdym aspekcie

Oprócz pojazdów zasilanych LNG w naszej flocie, skupiamy się również na innych ekologicznych aspektach naszej działalności. Stosujemy inteligentne planowanie tras w celu optymalizacji zużycia paliwa i redukcji emisji spalin. Korki, tereny górskie, wypadki - bierzemy pod uwagę wszystko, co wiąże się z zaplanowaniem najbardziej optymalnej trasy.

Baza transportowa

Odpowiedzialność za środowisko nie ogranicza się tylko do pojazdów. Nasza baza transportowa wykorzystuje pompy ciepła do pozyskiwania ciepła nagromadzonego w ziemi w celu ogrzewania w zimie lub chłodzenia w lecie. Energia ta jest czysta i swobodnie dostępna. Tym samym zmniejszamy emisję zanieczyszczeń do atmosfery.

SCANIA R410 LNG

W pojeździe zastosowano silnik Scania OC13 zasilany skroplonym gazem ziemnym. Scania jest znana z projektowania pojazdów napędzanych paliwami alternatywnymi, które mogą sprostać wyzwaniom współczesnego transportu dalekobieżnego. Jest on wyposażony w zautomatyzowaną skrzynię biegów Scania Opticruise z retarderem. Dla kierowcy oznacza to płynną i komfortową jazdę. Ponadto posiada certyfikat PIEK, który pozwala na dystrybucję w nocy w niektórych miastach.

Specyfikacja

  • Pojemność silnika 12,7 Litrów
  • Moc silnika 410 KM
  • Maksymalny moment obrotowy 2000 Nm
  • Paliwo Liquefield Natural Gas
  • Norma ekologiczna EURO 6

MERCEDES-BENZ ACTROS 1845LS

Actros od początku został zaprojektowany i skonstruowany z przeznaczeniem do transportu dalekobieżnego. Ponadto kabina StreamSpace zapewnia wysoki poziom komfortu dla kierowcy. Wyposażona jest w nowoczesny silnik, który spełnia najostrzejsze normy emisji spalin EURO6. Bazując na 20-letniemu doświadczeniu i milionom przejechanych kilometrów, cenimy markę Mercedes-Benz szczególnie za jej niezawodność.

Specyfikacja

  • Pojemność silnika 12,8 Litrów
  • Moc silnika 450 KM
  • Maksymalny moment obrotowy 2200 Nm
  • Paliwo Olej napędowy
  • Norma ekologiczna EURO 6